ВПЛИВ АРОМАМАРКЕТИНГУ НА ПОВЕДІНКУ СПОЖИВАЧІВ
DOI:
https://doi.org/10.31499/2616-5236.4(22).2022.267012Ключові слова:
аромамаркетинг, органи чуття, вплив запахів, ароматАнотація
. Все, що нас оточує, ми сприймаємо органами чуття. Люди здатні сприймати навколишнє середовище, включаючи ринок або торгове середовище через зір, слух, дотик, запах і смак. Чуття людини відіграють дуже важливу роль у виборі продуктів, і донедавна вони недостатньо використовувалися в маркетингових стратегіях. Інформація, яку отримує людина з навколишнього середовища надходить через п'ять людських органів (очі, вуха, ніс, рот і шкіра), які функціонують, як рецептори, вони є чутливі до різноманітних подразників із зовнішнього середовища і мають специфічні функції.
Ринкове середовище сповнене сенсорних подразників; від дуже приємних і до тих, що здатні попередити людей про майбутню небезпеку. Сенсорні рецептори необхідні для ефективного зв'язку з навколишнім середовищем, оскільки вони використовуються для отримання необхідної інформації, щоб в подальшому прийняти правильні рішення. Виробники, які пропонують продукцію і послуги користуються цим фактом. Через сенсорні стимули вони намагаються привернути увагу клієнтів, викликати у них бажання і переконати купити їх товар.
На сьогодні, через надмірне використання візуальних стимулів, у маркетингу виникає в перенасичення, що дуже ускладнює ефективне донесення конкретного повідомлення до споживача. Найважливішим почуттям у прийнятті рішень є зір, оскільки приблизно 70% інформації, яку ми отримуємо, надходить саме через нього.
Посилання
Окландер, Т. О. (2011). Інноваційні методи впливу на споживачів: аромамаркетинг. Маркетинг і менеджмент інновацій, (3 (2)), 97-101.
Мірошник, О. Л. (2016). Аромамаркетинг (Doctoral dissertation, Сумський державний університет).
Сокол, П. М., & Кухарчук, О. І. (2016). Аромамаркетинг як стимул реакції покупців на сприйняття товару. Вісник Дніпропетровського університету. Серія: Економіка, (24, вип. 10 (1)), 63-72.
Бурліцька, О. П. (2017). Аромамаркетинг як невід’ємний елемент мерчандайзингу. Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки, (6 (1)), 48-51.
Губарєва, Ю. А. (2015). Аромамаркетинг як інструмент впливу на поведінку споживача. НАУКОВИЙ ВІСНИК ХЕРСОНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ, 61.
Кліпаченко, А. О., & Скригун, Н. П. (2013). Аромамаркетинг: без значних витрат–відчутний результат (Doctoral dissertation).
Липовецький, В., Милик, А., & Дибчук, Л. В. (2016). Аромамаркетинг: сучасні методи впливу на споживачів (Doctoral dissertation, Вінниця, ВННІЕ ТНЕУ).
Андрейків, О., & Пащак, О. (2020). Аромамаркетинг в готельному бізнесі. Матеріали ⅩⅠ регіональної науково-практичної інтернет-конференції молодих вчених та студентів „Маркетингові технології підприємств в сучасному науково-технічному середовищі “, 142-143.
Olufsen, H., BMW, H., & Opel, B. A. АРОМАМАРКЕТИНГ У МІЖНАРОДНОМУ БІЗНЕСІ. Розповсюдження та тиражування без офіційного дозволу керівництва ПолтНТУ заборонено, 213.
Гарна, У. Ю., & Перерва, П. Г. (2021). Креативно-інтелектуальні види маркетингу: аромамаркетинг (Doctoral dissertation).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.